www.tranzistor.sk www.tranzistor.cz

Hľadať

Newsletter zadarmoVšeličo zaujímavé Uránová ruda

Uránová ruda

Ohodnoť tento článok
(1 hodnotenie)

Dnes som otvoril kanister, v ktorom mi prišla uránová ruda. Bol som už poriadne zvedavý, čo je vo vnútri, ale kvôli bezpečnosti som si chcel najskôr všetko poriadne premyslieť a pripraviť. Toto nie je finále, je to len prvý pohľad na to, čo je v krabičke určite budem uránovú rudu ešte poriadne testovať.

Detektor radiácie (GM počítač s displejom) a uránová ruda v kanistry. Pri tomto meraní som detekoval zhruba 40-50 energetických častíc za minútu.
Certifikát, ktorý udáva pôvod a vyžarovanie tohoto kúsku uránu.
Keď som vybral uránovú rudu z kanistra, detektor okamžite zistil nárast radiácie. Jej hodnota stúpla nad 200 energetických častíc za minútu.
Detail na uránovú rudu. Pravdu povediac vyzerá to ako obyčajný kameň z ulice. Normálne keby bol na ceste, len by ste do neho kopli.

Záver:

Podľa meraní môj kúsok uránu určite vyžaruje aj iné žiarenie ako Alfa častice. Po zostavení konštrukcie na presné meranie skúsim zistiť pomer jednotlivých zložiek žiarenia. Táto uránová ruda je isto poriadne stará, takže okrem uránu určite obsahuje aj iné rádioaktívne prvky, ktoré vznikajú ako zvyšky z rádioaktívneho rozpadu uránu.

Článok ešte nie je dokončený práve na ňom pracujem

Posledná zmena Sobota, 08 Január 2011 23:16

Akcia

sale closed

Telefonické objednávky

PO - NE 8:00 - 18:00

0903 404425

skype: kocalka